Διαστάσεις : 40 Χ 40 cm Πάχος – Ύψος : 6 mm Βάρος : 6,7 kg Μια όψη λεία για ψήσιμο πίτσας, ψωμιού κλπ Δεύτερη όψη λεία με λιποσυλλέκτη για..
Διαστάσεις : 40 Χ 40 cm Πάχος – Ύψος : 6 mm Βάρος : 6,7 kg
Μια όψη λεία για ψήσιμο πίτσας, ψωμιού κλπ Δεύτερη όψη λεία με λιποσυλλέκτη για ψήσιμο BBQ
Κατάλληλη για χρήση σε :
Εστίες Φούρνους Συσκευές υγραερίου
Υπαίθριο ψήσιμο Μαντεμένια επιφάνεια με ειδική επισμάλτωση για τρόφιμα “food grade enamel” Κατασκευασμένες με λιποσυλλέκτη και Σύστημα αποστράγγισης του λίπους κατα τη διάρκεια του ψησίματος. Με το Σύστημα αποστράγγισης λίπους επιτυγχάνεται πραγματικό ψήσιμο και γεύση αποφεύγοντας την παραμονή του λίπους στο ψητό που “τηγανίζει” αντί να ψήνει.
Η ποιότητα κατασκευής και η άψογη πρώτη ύλη στις ιδανικές αναλογίες κράματος, προσφέρουν σταδιακή και ομοιόμορφη κατανομή θερμότητας σε όλο το σκεύος. Εύκολο καθάρισμα και συντήρηση μετά την χρήση
Ψήστε πίτσες, ψωμιά, πίτες, κρέατα, λουκάνικα, ψάρια και ότι άλλο επιθυμείτε